Oplossingen
Gelukkig zijn er mogelijkheden om uit de eenzaamheid te komen. “Met de juiste begeleiding kun je leren om weer sociaal redzaam te worden. Het gaat er dan niet alleen om jongeren in contact te brengen met anderen of te leren hoe dat moet. Je moet ook echt het negatieve zelfbeeld van deze jongeren aanpakken. Anders heeft het ook geen zin om deze jongeren met anderen in contact te brengen, dat lost namelijk het probleem niet op. Het is per jongere verschillend waar precies het knelpunt zit. Als iemand bijvoorbeeld bepaalde sociale vaardigheden lastig vindt, kun je daaraan gaan werken. Het kan ook zijn dat iemand het lastig vindt om initiatief te tonen, dan is dat het punt wat aangepakt kan worden”.
Ondanks het feit dat eenzaamheid steeds vaker besproken wordt, is het voor de jongeren heel lastig om toe te moeten geven dat ze zich eenzaam voelen. “Bij Join Us brengen wij eenzame jongeren bij elkaar en werken we aan de onderliggende problemen die leiden tot de eenzaamheid.”
Join Us is zit op meerdere plekken in Nederland. Kijk op www.join-us.nu om te zien of ze ook bij jou in de gemeente zitten.